Certyfikacja

Certyfikacja jest już od wielu lat powszechnie stosowana w branży budowlanej. Certyfikuje się zarówno materiały, komponenty jak i całe obiekty budowlane. Coraz częściej w budownictwie stosuje się certyfikację energetyczną w celu poprawy/zmniejszenia zużycia energii przez projektowane budynki i ich wpływu na środowisko.

W firmie pomagamy naszym Klientom zaprojektować obiekty budowlane spełniające wymogi budownictwa energooszczędnego jak i pasywnego. Posiadamy uprawnienia do projektowania budynków pasywnych zgodnych ze standardem niemieckiego Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt oraz specjalistów wykonujących wymagane polskim prawem charakterystyki energetyczne budynków. Dodatkowo dzięki posiadanym uprawnieniom termowizyjnym pomagamy w uzyskaniu certyfikatu BREEAM.

W zakres naszych usług wchodzą:

  • wykonywanie projektowanej charakterystyki energetycznej budynków oraz świadectw charakterystyki energetycznej budynków (uprawnieni specjaliści wpisani do centralnego rejestru: https://rejestrcheb.mrit.gov.pl/rejestr-uprawnionych ),
  • projektowanie certyfikowanego budownictwa pasywnego (międzynarodowe uprawnienia CEPHD, Instytut Budynków Pasywnych w Darmstadt),
  • pomoc w uzyskaniu certyfikatu BREEAM poprzez wykonanie badań termowizyjnych (uprawnienia klasy II zgodne z normą ISO 18436-7:2014).